Üstünler Ketencilik

KURUMSAL

ÜSTÜNLER KETENCİLİK

Keten ve keten işleme endüstrisinde uzun yıllar deneyimi bulunan Üstünler Ketencilik, patentli Ayancık keteni kullanarak yüzde 100 yerli keten elyafı üretimi yapan pazarında lider firmadır.

Keten lifi alanında dünyanın en kaliteli bölgelerinden biri olan Karadeniz’in incisi Sinop’ta kurdukları tesiste, çiftçilerden aldıkları en kaliteli ketenleri bir dizi işlemden geçiren Üstünler Ketencilik, yüzde 100 yerli, doğal ve milli üretim yapmaktadır. Patentli ayancık keteninden ıslak çekim, uzun ve kısa boy çeşitlerinde keten elyaf üreten firma, ithal ürünlere kıyasla kalite ve fiyat avantajı sağlıyor.

Yerli sermaye ile kurulan bir aile şirketi olan Üstünler Ketencilik firmasının üretimde kullandığı Ayancık keteni, Ayancık Kaymakamlığı girişimleri neticesinde 07/12/2017 tarih ve 263 tescil numarası ile ‘Ayancık Keten Bezi’ Türk Patent Enstitüsü tarafından coğrafi işaret kapsamına alınmış olup, tescili gerçekleştirilmiştir.

Üstünler Ketencilik

Üretimde yüzde 100 yerli tohum-bitki ve mahsul kullanan Üstünler Ketencilik, yerli tohumdan elde ettiği keten bitkisinden, yüzde 100 doğal yöntemlerle ve çevre dostu makinelerde hiçbir renklendirici, kimyasal, sentetik, katkı-karışım vb. kullanmadan keten elyafı üretmektedir.

Üstünler Ketencilik olarak ürettiğimiz keten elyafı iplik, kumaş, dokuma, tekstil sanayi; yastık, yorgan, alez, yatak, koltuk gibi ürünlerde dolgu malzemesi; ayakkabı-giyim sektörü; kağıt, karton sanayinde selülozik madde üretimi; inşaat yalıtım malzemeleri ile otomotiv ve uçak sanayinde ise kompozit malzeme üretiminde kullanılmaktadır.


VİZYON

TÜRKİYENİN EN DEĞERLİ EN ÇOK TERCİH EDİLEN TARIM SANAYİ ŞİRKETİ OLMAK VE %100 YERLİ AYANCIK KETENİN mükemmelliğini dünyayla buluşturmak.

MİSYON

Mümkün olduğunca fazla insanın karşılayabileceği kadar düşük fiyatlarla çok iyi üretilmiş, keten ve keten ürünleri yelpazesi sunmak.

Kalite politikamız:

Keten ve keten ürünleri ile ilgili tüm teknolojik gelişmeleri yakından izlemek ve bütün faaliyetlerinde en son teknoloji ve yeniliklerini uygulamak.

Üretim faaliyetlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarına, sözleşmelere, şartnamelere, standartlara ve yönetmeliklere uymak.

Müşterilerimizin beklentilerine en uygun çözümleri üretmek, beklentilerini gerçekleştirmek ve müşteri memnuniyetini sağlamak.

Sunulan hizmetlerin fiyat-verimlilik dengesini gözetmek.

Yakaladığı kaliteyi sürekli ölçmek ve iyileştirmek ve her zaman daha iyisini gözetmek.

Her aşamada ve tüm ayrıntılarda kalitede dünya standartlarını hedeflemek.

Çalışanları sürekli eğitmek ve kalite konusunda hassasiyetlerini arttırmak ve hedeflenen kaliteye ulaşmak için katılımlarını sağlamak.

Çalışanımızın desteğine ve üretkenliğine güvenerek, Çağdaş Kalite Değerlerine ve müşteri memnuniyetine ulaşmayı ve sürekli iyileştirmeyi hedeflemek.

Müşteri memnuniyetini sürekli kılmak için kaynakları ekonomik, etkin ve verimli bir biçimde kullanmaktır.

%100 SİNOP

AYANCIK KETENİ

%100 Yerli Sermaye, %100 Doğal Ürün